Автоконцерни Німеччини піддалися засудженню влади через дослідів на людях і тваринах

У фінансуванні досліджень впливу дизельних вихлопних газів на здоров’я людей підозрюють Volkswagen, BMW і Daimler.

C різкою критикою на адресу кількох німецьких автомобільних компаній, які виявилися замішані в черговий скандал з дизельними двигунами, виступила канцлер ФРН Ангела Меркель, про це повідомляє видання Deutsche Welle. Нагадаємо, мова йде про тести, які повинні були виявити вплив на організм вихлопних газів таких моторів.

«Цими тестами, проведеними на мавпах і навіть на людях, немає ніякого виправдання з етичної точки зору», – вважає офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт. За його словами, «абсолютно зрозуміло» обурення людей, викликане повідомленнями про проведення подібних дослідів.

Штеффен Зайберт нагадав, що німецькі автовиробники повинні були вирішувати проблему скорочення викидів вихлопних газів дизельних двигунів, дотримуючись норм про гранично допустимих показниках. Замість цього вони намагалися довести, що продукти згоряння нешкідливі для організму. Він вважає, що тепер наглядовим радам автоконцернів, на замовлення яких були проведені дослідження, необхідно пояснити їх цілі.

Проведення дослідів на людях і мавпах також засудив міністр транспорту ФРН Крістіан Шмідт. Він вважає, що такі випробування організуються з науковими цілями, їх основним завданням є вплив на громадську думку. За словами представника Міністерства охорони навколишнього середовища, токсичність вихлопних газів вже науково доведено; його обурює, що автовиробники намагалися спростувати цей факт.

Згідно зі словами представника Міністерства охорони здоров’я Німеччини, в країні є «суворі критерії» для проведення випробувань на тваринах і людях: вони дозволені тільки в сфері медикаментів і медичних продуктів. Відомо, що концерн Volkswagen визнав проведення тестів на тварин помилкою. «Ми переконані, що обрані тоді наукові методи неправильні. Було б краще з самого початку відмовитися від таких дослідів », – сказали в компанії.