Давно не новина: крадіжка іноземних номерних знаків

Одним з ризиків, на які наражають себе власники автомобілів на іноземній реєстрації – це ризик одного дня побачити своє авто без номерних знаків. Натомість, отримати записку із вимогою заплатити гроші в обмін на їх повернення. Ідеальний спосіб нажитися, адже зловмисникам добре відомо, що «євровласнику» в рази дешевше відкупитися від них, ніж замовляти виготовлення нових «номерів» в Польщі, Литві чи будь-якій іншій країні.

Досвідчені «євробляхарі», які змінили вже не одну BMW на Mersedes, знають, як убезпечити себе від втрати номерних знаків. Деякі використовують старий-добрий метод прикрутити їх «намертво». Проте, слід зазначити, що все ж таки бувають випадки, коли «номери» виривали чи просто виламували.

Як з цим боротися?

Найкраща альтернатива, яка існує на даний час, це їздити з дублікатами номерних знаків, які для максимального убезпечення від крадіжки (бо ж крадуть і дублікати також!), теж варто прикрутити якнайміцніше. Виготовлення як пластикових, так і залізних дублікатів, вже певний час процвітає, тому замовити їх – простіше простого.

У випадку викрадення номерних знаків, як представники правоохоронних органів, так і громадських організацій, водії, радять не вестися на умови крадіїв! Бо таким чином ви сприяєте їм у продовженні їх злочинної роботи, адже, тоді вийде, що схема працює. В будь-якому випадку потрібно викликати поліцію та оформляти крадіжку номерних знаків – хоча би для того, щоб попередити незаконне їх використання. Також не буде зайвим пошукати номерні знаки поблизу автомобіля. Інколи крадії залишають їх зовсім недалеко, і дуже часто власникам вдається їх знайти!

Чи то є законним?

Одвічне питання: чи законно їздити з дублікатами номерних знаків? Скажемо так: українським законодавством передбачено вимоги, яким повинен відповідати український(!) номерний знак. І якщо ви будете їздити з дублікатом українських «номерів», то це є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності. Проте! Логічно, що в Україні не встановлені вимоги до того, якими мають бути іноземні номерні знаки. Тому, якщо ви все ж таки вирішили їздити, як то кажуть, «на дублікатах», то просто возіть оригінали своїх «номерів» з собою в автомобілі. Пам’ятайте, що в цьому випадку ви нічого не порушуєте!

Нагадуємо, що в даний час Комітетом з питань митної та податкової політики розробляється новий законопроект про порядок ввезення в Україну авто з Європи та про вартість їх розмитнення. Це вже другий законопроект стосовно врегулювання ситуації із збільшенням кількості в Україні автомобілів на єврономерах. Чого чекати від нового законопроекту – на разі невідомо, проте хочеться вірити, що найближчим часом автомобіль (чи на українській, чи на європейській реєстрації) буде доступним кожному українцю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.