Дрони для зарядки електромобілів

Amazon запатентував дронів, що можуть заряджати електромобілі безпосередньо у русі.

Один з найбільших недоліків усіх сучасних електромобілів – відносно низький запас ходу на одній зарядці. Максимум, який сьогодні можна отримати від виробників – це біля 300 км, хоча зазвичай, пробіг без підзарядки значно менший. Якщо пересуватись виключно містом, то навіть й 50 км на день може бути цілком достатньо.

Зовсім інше – заміські поїздки. Навіть в США електричних «заправок» ще недостатньо (не кажучи вже про Україну), тому кожну таку мандрівку треба особливо ретельно планувати за маршрутом, аби не опинитись посеред траси з «порожнім» акумулятором.

Amazon запропонував своє рішення. По мірі зниження рівня заряду акумуляторів, блок керування електромобілю оцінує, чи вистачає цього запасу аби дістатись найближчої зарядної станції.

Якщо заряду не вистачить, блок через сайт Amazon «викликає» дрона, який той самій станції вилітає назустріч машині. На їх даху передбачений спеціальний роз’єм, через який дрон і підзарядить електрокар, поки той буде продовжувати рухатись до станції зарядки.

З однієї стороні, ідея проста, як і все геніальне. Окрім того, що акумулятори (а саме в них дрон нестиме заряд) мають не аби яку вагу. Тому, або дрон принесе зовсім трохи в невеличкому акумуляторі, або то має бути не дрон, а маленький гелікоптер, якщо заряду знадобиться хоча б на декілька десятків кілометрів.

Тобто, на сьогодні є певні сумніви щодо практичного застосування цієї ідеї. Може саме тому патент на цей винахід Amazon тільки зараз після трирічного очікування?

Фото