Європротокол у смартфоні

Звернутися по страховку можна за допомогою  смартфону або іншого гаджета.

Рішенням Президії Моторного транспортного бюро України від 13.07.17 № 403/2017 визначено, що з 01.10.2017 Європротокол, оформлений в електронній формі, є повним аналогом Європротоколів, надісланих або пред’явлених страховику у паперовій формі.

Європротокол – це форма повідомлення страховика про дорожньо-транспортну пригоду, яка дозволяє оформити ДТП без виклику поліції. Водії, які заповнили європротокол, мають право залишити місце ДТП та не повинні повідомляти про аварію поліцію. Також вони звільняються від адмінвідповідальності, передбаченої за спричинення ДТП.  Якщо протокол заповнювався в електронному вигляді, повідомлення про аварію страховикам відправляються автоматично.

Звертаємо увагу, що європротокол можна складати лише, якщо на це погоджуються всі водії-учасники ДТП, та у випадку наявності у них чинних полісів внутрішнього страхування. Якщо будь-який транспортний засіб забезпечений полісом іноземного страховика, або якщо у водіїв присутні  ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, необхідно використовувати паперовий бланк європротоколу або викликати поліцію.

Як скласти європротокол в електронному вигляді?

На сайті dtp.mtsbu.ua в електронному бланку слід ввести:

  • ідентифікаційні дані (коди ІНПП чи ЄДРПОУ) власників полісів, державні номери, час і дату події,
  • сфотографувати пошкодження на автомобілях, посвідчення водіїв і техпаспорти на транспортні засоби
  • заповнити свої анкетні дані, за допомогою GPS-навігатора на карті відзначити місце скоєння ДТП та зафіксувати схему аварії – пише портал Motor Media Review.

На офіційному сайті Моторного транспортного бюро України зазначається, що при оформленні Європротоколу страхове відшкодування є додатково лімітованим. Зараз, відповідно до Розпорядження Нацкомфінпослуг від 29.12.2016 №3471, такий ліміт складає 50 000 грн.

Заповнити європротокол можна тут – https://dtp.mtsbu.ua/.  Для ознайомлення з роботою системи можна “потренуватися” заповнити європротокол, увімкнувши демо-версію заповнення.

Джерело: tvoemisto.tv

Фото: avtomir.ua