Michelin розробляє шини для гіперкарів

Вони будуть здатні витримувати не тільки розгін “формульного” рівня, але ще й майже літакові швидкості пересування..

Які автомобілі ще років 15-20 тому вважались суперкарами? Ті, що могли набирати першу сотню кілометрів за 5+ секунд або швидше. Зараз цей показник вже не виглядає таким вражаючим. Деякі спортивні версії цілком звичайних та недорогих моделей вміють виконувати таку вправу.

Насправді, вже й саме поняття “суперкар” якось втратило актуальність. Натомість з’явилися гіперкари. Окрім скаженого розгону з місця до 100 км/г за 3-4 секунди, вони ще мають захмарну “максималку”. 300 км/г – це справді дуже швидко, але вже давно не є якимось порогом до клубу елітних та найшвидших.

У боротьбі за звання “найшвидшого” автомобіля в світі створюються найпотужніші та найтехнологічніші зразки, які, звісно, для реалізації свого потенціалу потребують не тільки спеціальних майданчиків, але і шин, здатних витримати швидкості 400+ км/г.

На сьогодні титул найшвидшого належить Koenigsegg Agera з його 277,9 миль/г (біля 445 км/г). При цьому на випробуваннях короткочасно було зафіксована швидкість 284,6 миль/г (455 км/г).

Тим часом, компанія Хенесі готує свого претендента на роль найшвидшого – модель Venom F5. Але нюанс в тому, що на сьогодні в світі шини, здатної витримати швидкість більше за 300 миль/г (480 км/г). Саме це може стати обмеженням для нових рекордів, але Michelin обіцяє у найближчий час представити модель з індексом швидкості 300+.
Про це повідомив продакт-менеджер компанії Ерік Шмединг у своєму інтерв’ю виданню Bloomberg.

Фото – motorauthority.com