Mini Cooper S Рінго Стара продано на аукціоні

За сумою продажу це є одна з найцікавіших угод недавнього аукціону Bonham’s.

Як відомо, у кожного з учасників The Beatles був свій Mini. Однак перевозити ударні інструменти в такій машинці куди складніше, ніж гітару. Тому Річард Старкі (це справжнє ім’я Рінго Старра) замовив лондонському ательє Radford переробку свого Mini Cooper S: машину перетворили в хетчбек, зробивши повноцінну багажну двірцю і складним заднім сидінням.

Втім, Рінго Старр недовго володів машиною. Вперше вона була куплена в травні 1966 року Брайаном Епстайном, директором групи The Beatles, а в руки Рінго перейшла через рік. І вже в грудні 1968 року була продана, після чого майже на десять років зникла з поля зору.

У 1977-му машину знайшов і викупив якийсь шанувальник бітлів. Знаменитий Mini брав участь в декількох тематичних виставках, пару раз засвітився на британському телебаченні і отримав приз Style et Luxe фірми Cartier на Гудвудском фестивалі швидкості. У 1990-1991 роках «Міні» був відреставрований відомим в певних колах ательє Naylor Brothers, але всі ці сорок років машинкою володіла одна сім’я, яка тепер зважилася з неназваних причин продати історичний автомобіль.

Найцікавіше, що машина представника поп-культури шістдесятих перейшла до соратниці по цеху – співачці Джері Хорнер, яка в дев’яностих ще під прізвищем Холліуелл виступала в групі Spice Girls. Три роки тому вона вийшла заміж за Крістіана Хорнера, відомого в автомобільному світі завдяки керівництву формульної командою Red Bull. За бітлівський Мінік Джері Хорнер заплатила 102300 фунтів стерлінгів, що на дві з гаком тисячі перевищило очікувану суму угоди.