Найдорожчий автомобіль у світі – Ferrari 250 GTO

Компанія Ferrari знову підтвердила свій статус виробника найдорожчих на планеті автомобільних раритетів.

За Ferrari 250 GTO 1963 року випуску американський колекціонер Девід МакНейл заплатив 70 млн доларів. Запаморочливий цінник пояснюється унікальністю спорткара.

Ferrari 250 GTO так званої першої серії, до якої належить і проданий спорткар, побудовано всього 33 екземпляри, і до наших днів збереглося не так вже й багато. Що стала об’єктом угоди машина з заводським номером шасі 4153 GT відрізняється ще й незвичайним кольором кузова – сріблястим з жовтими елементами, на відміну від звичного для Ferrari червоного.

На рахунку цього примірника величезна кількість заїздів в самих різних спортивних змаганнях – кільцевих гонках, гонках на витривалість, ралі і швидкісних підйомах на пагорб, і, само собою, неабияка кількість перемог. Що особливо цікаво, як зазначає видання Auto Classics, цей екземпляр Ferrari 250 GTO попри бурхливу біографію не брав участі ні в одній аварії – і ця обставина також безпосередньо впливає на цінник.

Автомобіль пережив комплекс реставраційних заходів в кінці минулого століття, а в 2012 році був повністю сертифікований виробником за стандартом Ferrari Classiche. Спорткар оснащений 12-циліндровим мотором об’ємом 3,0 л (натяк на це криється в назві – 250 куб. См. На циліндр), який розвиває близько 300 к.с. Експерти називають цей екземпляр одним з кращих GTO як з точки зору його історії, так і з позиції збереження.