Нова Audi A1 буде тільки в 5-дверної версії

Компанія Audi почала інтенсивне оновлення модельного ряду, а серед найближчих дебютантів – A1 Sportback другого покоління.

Раніше цю машину можна було побачити замаскованою на шпигунських кадрах. А тепер сама фірма додала трохи відомостей про зовнішність і інтер’єр субкомпактного хетчбека. Старт тізерної кампанії вказує на близькість прем’єри, хоча точна дата не названа.

Багато хто будуть раді побачити реальні ручки клімат-контролю замість третього екрана. Слово «Барселона» – натяк на місце прем’єри. У 2017 році 11 липня на першому заході Audi Summit саме в Барселоні був показаний седан A8.

Відомо, що випуск нового покоління хетча A1 буде переведений з Брюсселя в іспанську Марторель. Модель позбудеться тридверної версії. Зате п’ятидверку можна буде індивідуалізувати за рахунок контрастного даху, аплікацій, спойлерів різного кольору і безлічі особливих виконань (може бути, що Інгольштадт знову використовує ідею з пакетом Active).

За інформацією видання Auto Bild, «другий» А1 підросте в довжину на 76 мм в порівнянні з попередником (у того було 3954 мм), додасть 40 мм в просторі для ніг задніх пасажирів і 50 л в багажнику (було 270/920 при розкладеному/складеному другому ряді).

Перехід з платформи PQ25 на модульну MQB дозволить хетчеку скинути трохи ваги і оновити технічну начинку. Очікується адаптивне шасі з перемикачем режимів Drive Select. Повний привід, який зараз можна побачити на «зарядженому» Audi S1, буде поширений і на більш слабкі версії як опція. Модель Audi A1 отримає свою варіацію інтерфейсу MMI Touch і цифрову панель приладів Virtual Cockpit.

В останньому на даний момент тізері німці дозволили розглянути лише краєчок фар (швидше за все, повністю світлодіодних) та диски, покладені моделі A1 в обвісі S-Line.

За неофіційними даними, з початку продажів для п’ятидверки буде доступний лише один літровий турбомотор з віддачею 115 к.с. і 200 Н * м (замість 95-сильного), здатний розігнати субкомпакт з місця до сотні за 9,8 с. На початку 2019 року до нього додасться агрегат 1.5 TFSI (150 к.с., 250 Н * м) з фільтром сажі і дезактивацією частини циліндрів.

Бензиновий 192-сильний мотор 1.8 буде замінений на дволітровий з двома варіантами форсування: на 200 к.с. в простому А1 і на 265 к.с. в версії S1 замість нинішньої 231 «конячки». Гібридні варіанти теж є в планах, але їх зроблять пізніше. Крім того, на стадії обговорення перебуває 300-сильний хот-хетч RS 1.

За матеріалами Auto Bild