Нове покоління Skoda Octavia вже помічено на тестах

Про зовнішність новинки поки невідомо майже нічого, а ось технічно нове покоління чекають цікаві зміни.

В ряду своїх «родичів» по концерну Volkswagen, побудованих на платформі MQB, чеська Skoda Octavia виділяється завидними простором в салоні і великим вантажним відсіком. Та й в усьому сегменті С в цьому плані вона виглядає вкрай виграшно. Такий стан справ збережеться і надалі: машина наступного покоління отримає ще більшу колісну базу. А версія Octavia Combi за обсягом багажника може обійти навіть Superb Combi нинішнього покоління (зараз у них 610 і 619-660 л в залежності від модифікації).

І Octavia, і нові Seat Leon з Audi A3, і, звичайно, Volkswagen Golf 8 при зміні генерації отримають модернізовану версію «візки» MQB. Для Октавії це означає майже повний перегляд моторної лінійки. Так, серед бензинових ми недорахуємось агрегатів 1.2 і 1.6, але, за інформацією AutoBild, побачимо турбомотор 1.0 (95 і 115 к.с.), 1.5 (до 150 к.с.). Буде і кілька дволітрових звичайних версій аж до 197 к.с.

На стилістику Октавії натякав концепт Vision C 2014 року. З того часу в компанії змінився шеф-дизайнер – прийшов Олівер Штефані. Правда, робота над Октавією почалася до нього, і Олівер може лише внести фінальні коригування.

Німецькі журналісти розповідали про підготовку до випуску повноцінного заряджається від мережі гібрида Octavia. Тут нібито спільно працюватимуть півторалітровий наддувний бензиновий агрегат на 150 сил і 75-кіловатний (102 к.с.) електромотор. Комбінована віддача системи, за неофіційними даними, складе 252 к.с. і 590 Н*м. Це більше, ніж у нинішнього Гольфа GTE – 204 к.с. і 350 Н*м. Крім того, не виключений вихід чисто електричної версії, побудованої з урахуванням досвіду е-Гольфа.

Додайте сюди напівавтономне водіння третього рівня – і стане ясно: наступна Октавія серйозно зміниться технічно.

Фото – AutoBild