Нові вагові комплекси вже придбано

За їх допомогою у Мінінфраструктури планують з порушниками правил перевезень вантажів, через яких псується дорожнє покриття трас.

Сьогодні 6 листопада міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що до України надійшло 26 пересувних габаритно-вагових комплексів, які закупили за надані Європейською комісією кошти.
Головна задача комплексів – контроль за дотриманням вагових обмежень на вантажі, що перевозять дорогами загального користування.

«Коли ми запроваджували ваговий контроль, на нас дивилися зі здивуванням і, можливо, зі скептицизмом: кому це потрібно і як довго пропрацює?!
Відповідаю: потрібно державі і людям. Бо є сенс ремонтувати дороги, витрачаючи на це чималі державні кошти тільки за умови, що ці дороги експлуатуватимуться правильно і обачливо. Якщо по щойно відремонтованій дорозі їде вантажівка в 60, 80 чи взагалі більш як 100 тонн (було й таке), а за нею ще з десяток таких самих, то за лічені тижні дорога перетворюється на колію, йде тріщинами і за півроку стає розбитим шляхом.» – пояснив міністр у своєму профілі у Facebook.

В першу чергу нові комплекси отримають південні регіони країни. Всього за планом буде придбано 78 комплексів.