Opel готує повністю електричну версію хетчбека Corsa

Німецька марка Opel після переходу під “крило” PSA Group збирається вже в наступному році представити повністю електричну версію хетчбека Corsa.

Як повідомляє британське видання Autocar, Opel представить повністю електричну версію Corsa вже в наступному році. Спочатку німецька марка виведе на ринок модель з класичними двигунами внутрішнього згоряння, після чого справа дійде до повністю електричної версії.

Найголовнішою зміною для Corsa стане те, що модель отримає фірмову платформу EMP 2 (Efficient Modular Platform 2). З оглядом на споряджену масу актуальної Corsa близько 1 200 кілограмів, що приблизно відповідає вазі Peugeot 308 другого покоління, очікувати істотного «схуднення» не варто. Перехід моделі на нову платформу також означає, що під капотом Corsa тепер будуть розташовуватися колись примхливі двигуни сімейства Prince (зараз більшість їх «болячок» вилікувано), а також «свіжі» трициліндрові мотори сімейства PureTech об’ємом 1,2 літра і потужністю в 110-130 кінських сил.

Сучасні двигуни Opel Ecotec і Ecotec Turbo, звичайно, не є еталоном надійності (на відміну від деяких двигунів кінця 80-х і середини 90-х років минулого століття), але серйозні проблеми з ними – швидше виняток, особливо, якщо стежити за ременем ГРМ і не «нудити» на низьких оборотах. Однак турбовані мотори Опелю мають менший рівень стиснення, ніж двигуни PSA, відповідно, вони менш економічні, плюс в арсеналі Peugeot є 270-сильні мотори все тієї ж серії Prince, а це значить, що створити «заряджену» версію Astra GSI не складе взагалі ніяких проблем.

Що ж стосується електричної Corsa, то її характеристики поки не розкриваються. В арсеналі PSA є дві повністю електричні моделі – комерційні фургони Peugeot Partner Tepee Electric і Citroen E-Berlingo Multispace. Вони оснащуються 67-сильним електромотором, а батареї забезпечують запас ходу до 170 кілометрів. У хетчбека Corsa, поза всякими сумнівами, цей показник буде значно вище завдяки більш низькій вазі і кращої аеродинаміки.

Конкурувати електричної Corsa доведеться з моделями альянсу Renaut-Nissan – Zoe і Leaf, а також з південнокорейським Hyundai Kona. У них запас ходу складає 350-400 кілометрів, тому PSA доведеться щільно попрацювати над електричної складової.

Нова Corsa буде випускатися в Іспанії, на заводі PSA в Сарагосі.