Паркуйтеся, де душа забажає

Відеосюжет про зустріч представників громадських організацій із керівництвом ЛКП “Львівавтодор”
Активісти громадських організацій Львова продовжують своїми власними силами виконувати роботу поліції. Вони самотужки забирають так звані «фішки», якими відокремлені паркомісця навколо будівель. Окрім того, що ці смугасті конуси створюють перешкоди для руху транспортних засобів, зайняття місць для паркування таким чином порушує чинне законодавство України.

Поліція замість того, щоб виконувати свої повноваження, лише ухиляється від вирішення цих питань та усунення проблеми, і направляє громадських активістів шукати правди за стінами львівського комунального підприємства «Львівавтодор». Голова львівського осередку «Авто Євро Сила» Олег Наконечний та голова ГО «Дорожній Контроль» Ярослав Порада домовились про зустріч із керівництвом «Львівавтодору» 10-го жовтня, аби розставити усі крапки над «і» у проблемі незаконного зайняття місць для паркування у центральній частині Львова, а також обговорити таку тему, як ремонт доріг, зокрема, вулиці Замарстинівської.

20-го липня Авто Євро Сила Львів проводила на цій вулиці акцію «За рівні дороги», щоб привернути увагу місцевої влади до стану дороги на цій ділянці. Тоді, влітку, ремонт дороги розпочали, але на даний час ремонтні роботи не проводяться. Про зустріч з головою ЛКП «Львівавтодор» Олегом Березою домовлялися ще за тиждень, написавши лист-прохання. Проте, Олег Береза не з’явився у визначений час та місце. Секретар, яка виступала посередником в організації такої зустрічі, навідріз відмовилася пояснювати причину неявки свого керівника та повідомила, що їй нічого не відомо про його місцезнаходження.

Рятувати обличчя керівництва ЛКП “Львівавтодор” кинувся начальник відділу з паркування Сергій Париляк. Він сам пояснив активістам те, що мав би пояснити Олег Береза. Той факт,що місця для паркування здаються в оренду, Сергій Париляк спростував, мовляв, що це всього лиш здійснюється на підставі договорів про оплату за паркомісця. Проте такий типовий договір для ознайомлення не надали.

На яких правових підставах «Львівавтодор» укладає договори про надання права на користування паркомісцями, та чому правоохоронні органи закривають  очі на такі перешкоди на дорогах, як конуси та паркувальні бар’єри? Яку суму сплачують підприємства та державні установи, які облаштовують свої території такими псевдопарковками? Куди йдуть ці кошти? Та й, зрештою, як пояснюють у «Львіватодор» ситуацію із паркуванням та ремонтом доріг у місті, – про це відеосюжет безпосередньо із зустрічі з керівництвом ЛКП.

Текст підготувала – Анна Поліщук

Відеосюжет – Віталія Вертелецька