Porsche продемонструє 901-у модель

Це купе 1964 року має досить цікаву історію.

Про те, що легендарна 911-а модель спочатку мала саме індекс «901», знають хіба що фанати марки та автомобільні експерти. Але саме у 1963 році, коли у Штутгарті виводили на ринок модель замість 356-ї, новинка була позначена як Porsche 901.

Перейменування у 911 відбулося примусово, оскільки на той час французька марка Peugeot вже мала запатентований тризначний індекс с нулем посередині у позначенні своїх моделей, через що й одразу пригрозила німцям судом.
Мабуть, для Porsche той індекс не був принциповим, отже він легко перетворився на 911. Все це відбулось безпосередньо перед світовою презентацією і тих 901-х так ніхто і не побачив.

Але виявляється, що все ж кілька машин з «забороненим» індексом існували. Одну з таких у 2014 році викупив сам виробник після німецького телевізійного шоу, орієнтованого на пошук усіляких раритетів. Саме там машина фігурувала в одному з епізодів.

Протягом трьох років в Porsche ретельно відновлювали її до повністю аутентичного стану з максимальним залученням оригінальних запчастин та агрегатів.

8 квітня 2018 року повністю відреставрований Porsche 901 мають показати в музеї марки.