Правосуддя по-американськи: топ-менеджер VW AG отримав 7 років в’язниці

Такий вирок він отримав за фальсифікацію даних про шкідливі викиди автомобілів Volkswagen.

Колишній топ-менеджер німецького автоконцерну Volkswagen AG в США Олівер Шмідт засуджений до тюремного ув’язнення строком на сім років за звинуваченнями, пов’язаними з заниженням показників викиду шкідливих газів в автомобілях з дизельними двигунами, пише The New York Times.
Крім того, він повинен виплатити штраф у розмірі $400 тис. При тому, максимальний термін тюремного ув’язнення, який погрожував Шмідту, становив 169 років.

48-річний Шмідт – громадянин Німеччини, проте він кілька років очолював інженерний підрозділ Volkswagen в Мічигані, що забезпечувало дотримання екологічних норм. Йому були пред’явлені звинувачення у введенні в оману влади і споживачів США і інших порушеннях. У серпні Шмідт визнав себе винним, підкреслив, що слідував наказам зверху, висловив каяття і готовність прийняти покарання.

Суддя окружного суду по Східному Мічигану Шон Кокс назвав шахрайство Volkswagen і її керівників “вкрай серйозним і тривожним злочином проти економічної системи США”. Після завершення терміну тюремного ув’язнення Шмідт буде добровільно депортований з США.

Ще у березні 2017 р. компанія Volkswagen визнала провину в заниженні показників викиду шкідливих речовин на 600 тис. Автомобілів з дизельними двигунами в США. По всьому світу аналогічне програмне забезпечення встановлено на 11 млн автомобілів.

Шмідт – один з восьми обвинувачених в США в рамках дизельного скандалу Volkswagen. У серпні інший інженер Volkswagen Джеймс Лян був засуджений до тюремного ув’язнення на 40 місяців, але подав апеляцію. Адвокат Шмідта просив скоротити термін для свого підзахисного також до 40 місяців, проте звинувачення наполягало на більш істотному покаранню, оскільки вирок Ляну був м’якше в результаті його співпраці зі слідством.