Seat презентував найбезпечніший автомобіль в історії компанії

Концепт Seat Leon Cristobal Concept є найбезпечнішим автомобілем в історії компанії.

Seat Leon Cristobal Concept отримав свою назву на честь святого Крістобаля (для нас він Христофор), який є покровителем усіх водіїв. Відколи св. Крістобаль став покровителем водіїв – ми не знаємо, але в Іспанії ця традиція існує вже дуже давно.

Leon Cristobal оснащується шістьма новими системами безпеки, розробленими іспанськими інженерами для того, щоб автомобіль рідше потрапляв в аварії. Ці системи націлені на боротьбу з головними причинами ДТП (наприклад, сонливість, алкогольне сп’яніння, занадто велика швидкість, здатні відвернути увагу фактори т.ін.). В Європі з цих причин відбувається до 80% всіх ДТП.

Цей концепт має вбудований алкотестер. Якщо він виявить, що водій перебуває в стані алкогольного сп’яніння, то автомобіль просто не заведеться. Це реальна технологія, що не дозволить сісти за кермо людині напідпитку. Здається, такими системами зараз повинні оснащуватися абсолютно всі автомобілі.

Система Mentor обмежує швидкість автомобіля за бажанням батьків, якщо їх дитина сіла за кермо. На жаль, молоді люди часто перевищують швидкість, і ця система якраз для них.

Також слід зазначити режим Guardian Angel. Він активує всі 15 активних і пасивних систем безпеки.

Ну а у випадку ДТП потім завжди можна проаналізувати дані «чорного ящика», який зберігає дуже багато найрізноманітнішої інформації. На жаль, через високу вартість «чорний ящик» поки майже не використовують в автомобілебудуванні.