Світло в кінці тунелю: можливо, влада піде на зустріч євровласникам?

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася з офіційним зверненням до Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова стосовно підстав зупинки та збору персональних даних власників автомобілів на «єврономерах».

Про це повідомляється на офіційному сайті Омбудсмена.

Напевне, кожен, хто їздить на автомобілі на іноземній реєстрації, не раз чув про те, що представники поліції формують свої списки з інформацією про євровласників. Зокрема, при зупинці транспортних засобів з іноземною реєстрацією у їх власників вимагають, серед іншого, надати відомості про їх зареєстроване місце проживання, номер мобільного телефону та дату в’їзду на територію України.

У зверненні Валерії Лутковської вкотре наголошується, що сама лише іноземна реєстрація автомобіля не є підставою для його зупинки поліцією. Більше того, оскільки питання охорони державного кордону України та забезпечення дотримання прикордонного режиму віднесено до компетенції органів Державної прикордонної служби України, то лише посадовим особам цього органу у випадках, передбачених законом, дозволено здійснювати збір та обробку інформації про переміщення громадян через державний кордон або через контрольні пункти в’їзду-виїзду на територію України.

Звернення закінчується вимогою до Арсена Авакова про необхідність проінформувати Уповноваженого з прав людини про вжиті заходи у місячний строк.