У Європі планують створити єдину мережу зарядних станцій для електромобілів

Основна мета – зробити купівлю електромобілів більш привабливими.

На початку листопада компанії BMW Group, Daimler AG, Ford Motor і Volkswagen Group оголосили, що запускають нову ініціативу під назвою Ionity – розробка та впровадження мережі високої потужності (HPC) для електромобілів по всій Європі. Всього до 2020 року планується встановити 400 зарядних станцій.

«Перша загальноєвропейська мережа HPC відіграє важливу роль у створенні ринку електромобілів. Компанія Ionity реалізує нашу спільну мету – забезпечити покупців швидкими зарядними станціями з можливостями онлайн оплати, щоб полегшити подорожі на великі відстані», – сказав керівник проекту Майкл Хаджес.

Перші 20 станцій, що розташовані на основних дорогах у Німеччині, Норвегії та Австрії, будуть відкриті вже до кінця 2017 року. В наступному році мережа зарядних станцій збільшиться десь приблизно до ста одиниць.

Кожна станція матиме потужність до 350 кВт для кожної точки зарядки та використовуватиме європейський стандарт CCS (Combined Charging System), що суттєво скоротить час зарядки автомобіля в порівнянні з системами, що вже існують.