У В’єтнамі з’явиться своє автовиробництво

Це буде не складання ліцензійних авто інших марок, а саме власна розробка та виробництво нових автомобілів.

Молода фірма VinFast, яка має намір стати у В’єтнамі першим місцевим автовиробником, представить в жовтні на Паризькому автошоу дві моделі: седан і кросовер. Показ пройде під гаслом «В’єтнамська ідентичність – італійський дизайн – німецька інженерія – міжнародний стандарт». До проекту залучено кілька компаній з Німеччини, однак головний акцент зроблений на марку BMW, у неї «придбані права на інтелектуальну власність». За дизайн буде відповідати бюро Italdesign або ательє Pininfarina.

Концепти від компанії Italdesign відрізняють лінії, що йдуть від вузьких фар до букви V, і «вушко голки» на решітці збоку. На скетчах Пінінфаріни нічого подібного не було, але потім з’явилися її тизери з тими ж деталями. Каламутна історія. Самій фірмі VinFast, схоже, наплювати.

Тим часом список закордонних партнерів в’єтнамців росте як сніжний ком. У ньому вже присутні Pininfarina, Italdesign, Bosch, Siemens, Magna Steyr і AVL, а днями його поповнила компанія Aapico, один з провідних виробників автокомпонентів Таїланду. Вона буде не тільки постачальником, але і проектним менеджером, створено спільне підприємство.

У березні цього року VinFast провів новий конкурс: 60 000 чоловік вибирали з 40 пропозицій дизайн сіті-кара. Бюро Italdesign виставило два варіанти – бензиновий і електричний (на зображенні). Народ знову проголосував за Italdesign. Хто переміг, поки неясно.

Одночасно посилилося крило німецької інженерії: за розробку першого електромобіля для в’єтнамського ринку взялася EDAG Engineering Group.

За матеріалами drive.ru