Uber готує 24000 безпілотних Volvo

Після 15 місяців успішних випробувань перших «безпілотників», Volvo та Uber оголосили про наступний крок в рамках співробітництва.

Убер збирається придбати приблизно 24 000 позашляховиків XC90, що експлуатуватимуться у вже повністю безпілотному режимі. Спочатку будуть придбані базові машини, а згодом перероблені для автономної роботи. Це планується здійснити до 2021 року і стане найбільший у світі парком безпілотних автомобілів.

Як повідомив Джефф Міллер, голова автомобільного підрозділу Uber, надалі планується налагодити серійне виробництво автономних транспортних засобів, що дозволить збільшити логістичну гнучкість компанії на світовому рівні. Випробування перших прототипів позашляховиків мають розпочатися вже 4 грудня.

Нагадаємо, компанії Uber та Volvo об’єдналися в серпні 2016 року, коли було оголошено про угоду на суму 300 мільйонів доларів, яка передбачала випуск 100 базових XC90 для використання Убер у пілотних проектах у Пітсбурзі та Сан-Франциско. Але на сьогодні, за словами Міллера, Volvo побудувала для Uber вже понад 200 автомобілів.

Слід зазначити, що згідно з домовленостями, обидві компанії залишаються вільними для проведення подібних колаборацій з іншими компаніями. Наприклад, Volvo має намір обладнати ті самі автомобілі XC90 за власною технологією безпілотного керування і запустити повністю автономні автомобілі у 2021 році.