УКРАВТОДОР : про безпеку дорожнього руху в темну пору доби

Державне агентство автомобільних доріг України звертає увагу громадян на питання безпеки на пішохідних переходах у темну пору дня.

Пішохода в темному одязі, за поганих погодних умов, водій помічає на відстані 30-40 м.

Пішохода в одязі із світловідбивачами водій побачить на відстані  150 м. Дослідження експертів свідчать, що світловідбивачі у 6 разів зменшують ризик аварії за участю пішохода, адже водії помічають пішоходів раніше, тому реагують швидше.

Особливо таке застереження стосується дітей. Батькам, діти яких виходять до школи, коли ще темно, а повертаються з секцій пізно ввечері, слід потурбуватися про  безпеку на дорозі:

  • Підвіски – їх закріплюють на пасок, ґудзики (краще, коли їх кілька).
  • Значки – закріплюють у будь-якому місці на верхньому одязі.
  • Нарукавні пов’язки та браслети – можна одягати не лише на руки, а й на нижню частину штанів і шапку (краще чіпляти їх з обох боків).
  • Брелки – прикріплюють до сумок, які несуть у правій руці, ідучи назустріч автомобільному потоку. Рюкзак, відповідно, за спиною.

Світловідбивачів багато не буває, – чим їх більше, тим краще, – зазначається на офіційному сайті Укравтодор. З огляду на те, що аварійно-небезпечними ділянками є перехрестя, то двостороннє розміщення світловідбивача зробить пішохода помітним для водіїв, які рухаються в обидві сторони.