В МВС пропонують збільшити штрафи за порушення ПДД

Зокрема йдеться про розмови телефоном за кермом та їзду в нетверезому стані.
Про це сказав радник міністра МВС Зорян Шкіряк у прямому ефірі каналу «112 Україна» 23 жовтня.

“Потрібні зміни до законодавства і до нормативних актів, у першу чергу ті, які передбачають посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху. У тому числі введення таких норм, як розмова мобільним телефоном, перетинання подвійної осьової або їзда на червоне світло не можуть обмежуватися 300-400 грн. Безперечно, має бути посилення відповідальності за водіння у нетверезому стані. Водіння у нетверезому стані, яке повинно передбачати, на моє переконання (я не знаю, як буде ухвалено), вперше – щонайменше 50 тис. (грн – ред.) і позбавлення прав, а повторне – кримінальну відповідальність залежно від важкості скоєного правопорушення”, – йдеться у повідомленні.

Друга велика проблема, через яку в Україні постійно зростає кількість порушень ПДД та аварій на думку Шкіряка полягає у відчутті водіїв власної безкарності за навіть дуже серйозні порушення.

Безумовно, однієї з причин такої пропозиції чиновника є нещодавня резонансна трагедія у Харкові, коли Lexus під керування 20-річної дівчини врізався в натовп пішоходів.