В Україні звузять смуги для руху автомобілів

За словами посадовців, це поліпшить безпеку на порядок на дорогах.

В ході перегляду Державних будівельних норм Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України змінило положення про ширину смуг проїзної частини. Новиною про це нововведення поділився на своїй сторінці в Facebook заступник міністра Мінрегіонрозвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

Якщо на даний момент ширина смуг становить від 3,5 до 3,75 м (в залежності від призначення дороги), то відтепер ці значення будуть зменшені до 3-3,25 м. Такі нововведення пов’язані, в першу чергу не з економією місця або матеріалів для будівництва доріг. Як показує європейська практика, більш вузькі смуги руху сприяють більш високої дисциплінованості водіїв, а значить і поліпшення безпеки дорожнього руху.

“Замість таких широких смуг можна буде облаштувати велодоріжки, окремі смуги для громадського транспорту або додаткові – для авто”, – повідомив Парцхаладзе. При цьому заступник міністра підкреслив, що першочергова мета змін – підвищення безпеки, а вже, по-друге, пропускної спроможності вулиць і зменшення пробок.

Оновлені нормативи набудуть чинності з 1 вересня 2018 року.