VinFast стане першим автовиробником з В’єтнаму

Під брендом VinFast планується випускати не тільки седани і кросовери з традиційними двигунами, а й моделі виключно з електромоторами.

Засновником компанії став перший в’єтнамський доларовий мільярдер Фам Нят Вионг. Напевно знаєте вермішель швидкого приготування «Мівіна»? Це саме він запустив її виробництво в Харкові ще в першій половині 90-х років, а на початку 2000-х продовжив розвивати бізнес вже у В’єтнамі. Тепер під брендом VinFast він планує випускати оригінальні автомобілі. З чуток, перші передсерійні зразки ми побачимо вже на Паризькому мотор-шоу у вересні 2018 го, а серійні машини з’являться в наступному році.

Компанія VinGroup вже інвестувала $ 3,5 млрд в технічний центр, де будуть розробляти автомобілі. Плюс ще від мільярда до півтора пішло на будівництво заводу, який буде готовий до липня 2018 року. До слова, за дизайн-проекти Пінінфаріни в’єтнамці заплатили близько $ 5 млн.

Вже був проведений конкурс на кращі дизайн-проекти для седана і кросовера. У заході взяли участь 20 робіт студій Zagato, Torino, Italdesign і Pininfarina. Остання фірма і виграла тендер – з 62 тисяч голосуючих жителів В’єтнаму більшість віддала свій голос саме ательє з камб’яно. Ніяких технічних подробиць поки немає, але відомо, що фірма VinFast уклала угоди про співпрацю з компаніями BMW, Bosch, Magna і AVL. Вже щосили йде будівництво складального підприємства площею 500 000 м² в економічній зоні Дінь Ву Кат Хай (місто Хайфон). До 2025 року з конвеєра цього заводу має сходити близько 500 тисяч машин.