Мерії міст Німеччини можуть забороняти в’їзд власникам дизельних машин

Відповідне рішення прийняв Федеральний адміністративний суд у Лейпцигу.

Адміністраціям німецьких міст дали право забороняти в’їзд дизельних машин. Про це повідомляє Deutsche Welle, відзначаючи, що подібного рішення давно домагаються німецькі екологи. Постанову було видано Федеральним адміністративним судом в Лейпцигу (Саксонія).

Авторинок Німеччини є найбільшим в Європі. Відомо, що рішення суду торкнеться приблизно 11 000 000 водіїв країни: стільки старих «дизелів» не відповідають нині діючим нормам щодо викидів. Імовірно автомобілі з моторами Євро-5 можуть потрапити під заборону з 2019 року, поки що мова йде про машини екокласа Євро-4 і нижче.

У сімдесяти німецьких містах на сьогодні концентрація NOx перевищує встановлені в Євросоюзі норми. Більш ніж в два рази вони збільшені в Штутгарті. На думку місцевих екологів, заборона на експлуатацію в містах автомобілів з дизельними двигунами повинен зменшити вміст в повітрі окислів азоту.

Раніше, ще в липні 2017 року, подібне рішення прийняв адміністративний суд Штутгарта: тоді владі міста дозволили вводити заборону на проїзд старих дизельних машин, причому в тому випадку, якщо це потрібно для зниження до прийнятних показників якості повітря. У січні 2018 го аналогічний позов був відхилений в Дюссельдорфі.

Згідно з рішенням суду в Лейпцигу, що вводяться владою міст заборони повинні бути адекватними: під них можуть потрапляти виключно ті автомобілі, у яких дійсно значно перевищений вміст NOx у вихлопних газах. Про те, що на такі заходи варто йти тільки в разі, якщо інші не діють, сказав суддя Андреас Корбмахер.

Німці з’ясували, що перевищення окисів азоту в повітрі згубно позначається на здоров’ї жителів країни. Вони впливають на розвиток серцево-судинних та інших захворювань. За результатами дослідження Комісії ЄС, кількість передчасних смертей в Німеччині, обумовлених шкідливими вихлопними газами, переступила позначку в 10 000 в рік.