Заряджайся від ліхтарного стовпа!

Ліхтарні стовпи в одному з районів Лондона незабаром зможуть заряджати припарковані поруч електромобілі.

Таким чином влада має намір використовувати вже наявну інфраструктуру для розширення мережі зарядних станцій, повідомляє Electrek.

Багато автовиробників намагаються просувати електромобілі як машини для міста, однак така позиція поки не завжди відповідає реальності. Річ у тім, що переважна більшість серійних електромобілів вимагає кілька годин для зарядки батарей, а це значить, що комфортно використовувати подібний транспорт можуть тільки ті, у кого є можливість поставити машину заряджатися на ніч в гараж або на виділене місце для паркування, обладнане зарядною станцією.

У великих містах у багатьох автовласників немає будь-якого виділеного місця нічної стоянки з зарядкою, через що використання електромобіля представляє певні труднощі. Власники вирішують їх по-різному, часом навіть у вигляді подовжувача з вікна багатоповерхового будинку. Частково проблему вирішує установка зарядних станцій в паркувальних зонах, однак вони не завжди доступні – паркування біля станції може зайняти інший не електричний автомобіль. Крім того, установка окремих зарядних станцій може бути витратною для бюджету через необхідність прокладки нових кабелів.

Для вирішення цієї проблеми Рада Кенсінгтона і Челсі домовився з компанією OVO про встановлення розеток для зарядки електромобілів у ліхтарні стовпи, що вже існує. Це дозволяє уникнути витрат на установку окремо розташованих зарядних станцій, оскільки використовується вже наявна інфраструктура і не потрібна додаткова прокладка кабелів.

Для користування системою необхідно придбати спеціальний зарядний кабель вартістю двісті фунтів і оформити платну щомісячну передплату.

У ліхтарні стовпи будуть встановлені зарядні системи SimpleSocket потужністю до 4,6 кіловат. Один кіловат-годину обійдеться клієнтові в 15 пенні, однак для користування системою необхідно придбати спеціальний зарядний кабель вартістю двісті фунтів і оформити платну щомісячну передплату.

Установка зарядних станцій в ліхтарі вже почалася і до кінця січня 2018 року OVO планує встановити 50 «зарядних стовпів».

Сама по собі ідея використовувати вуличні ліхтарі для підзарядки пристроїв висловлювалася і раніше. Наприклад, подібну систему ще в 2015 році представила Mini, а Amazon запатентувала концепцію зарядних станцій для безпілотників, які також пропонується встановлювати на ліхтарні стовпи.