Audi змінює систему позначень своїх моделей

Замість об’єму двигуна тепер буде позначка потужності.
Як і інші виробники великої німецької трійки, Ауді у позначенні своїх моделей використовує цифри об’єму встановленого двигуна: 1,4, 1,8, 2,0 і т. ін. Але незабаром в компанії планують змінити цю систему на позначення потужності силової установки.

Річ у тому, що через «даунсайзінг», вже стало звичним під капотом авто класу D, E та навіть середньорозмірних SUV бачити мотори об’ємом до 2-х літрів. Хоча ще 10 років такі об’єми вважались призначеними лише для особливо компактних авто (до С-класу включно).

Та, здається, саме питання позиціювання і спонукало Ауді до таких дій. Ось наприклад «трійка» BMW наразі має найменший бензиновий мотор об’ємом 1,5 літра, але має позначку 318 (тобто під капотом мав би бути «один і вісім»). Або «цешка» від Mercedes: «наймолодша» бензинова С160 ніби й чесна, бо оснащена двигуном в 1,6 літра. А от наступна С180 ніби мала б мати вже 1,8 літра, але і там той самий об’єм – 1,6 л.

В такому випадку на багажнику найпростішої Audi A4 повинен бути шильдік «1,4», що ніби і не дуже солідно. І байдуже, що той «один і чотири» видає цілих 150 сил, що є потужнішим, ніж найпростіші «трійка» БМВ та «цешка».

Але вже скоро такі Ауді будуть позначатися як «А4 35». Тобто в індексі лишається серія, а от після неї дві цифри позначки діапазону потужності. Початкове позначення буде “30” (для версій з двигуном від 110 к.с.) і далі 35, 40, 45…

В департаменті маркетингу Audi також повідомили, що такі зміни будуть впроваджені не для всіх ринків, принаймні одразу.