Автоцивілка стане дорожче, але чи кращою?

Оновлення Закону «Про обов’язкове страхування…» 2005 року має зробити страхування більш цивілізованим, зручним та ближчим до європейських норм.

Проект Закону №3670-д від 13.02.2018 р. «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» вже зареєстрований у Верховній Раді України.

В новому проекту Закону пропонується запровадити кілька прогресивних норм, які зроблять «автоцивілку» більш цивілізованою, а виплати за нею будуть швидшими та гарантованими навіть у випадку банкрутства страховика.

Наприклад, пропонується поетапно підвищити розміри страхових сум до рівня країн Європейського Союзу.

Запровадити укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у електронній формі. Це не буде змушувати водія мати при собі паперовий поліс. Також це виключить можливість збанкрутілим страховим компаніям продовжувати продаж полісів, вводячи людей в оману.

Сама процедуру повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду буде спрощена, а прийняття рішення про здійснення страхового відшкодування та його виплати отримають чітку регламентацію та часові межі.

Безумовно, всі ці оновлення ще й потягнуть за собою зростання вартості полісу для автовласників.

За матеріалами auto.24tv.ua та ligazakon.ua