Chevrolet Aveo знову не пройшов краш-тест

Додавання двох подушок безпеки не вирішило проблему застарілої моделі.

Бюджетні моделі Chevrolet давно вже є «інтернаціональні» – їх виробляють та продають на багатьох ринках протягом навіть не років, а десятиліть.
І якщо збирання колишнього бестселера «Ланоса» вже остаточно завершено, то його однокласник Aveo у країнах Латинської Америки все ще продовжує сходити з конвеєра та продаватись. Більше того, ця модель у більшості країн континенти впевнено очолює рейтинги продажів, не зважаючи на свою моральну та технічну застарілість. Більшість покупців аж ніяк не засмучує, що моделі вже значно більше за 10 років.

А от латиноамериканське відділення NCAP висловлює свою стурбованість у відношенні до безпеки цього автомобіля, називаючи Chevrolet Aveo/Sonic одним з найнебезпечніших, що можна придбати сьогодні.

Попередній краш-тест у 2015 році ця модель не пройшла – тобто не набрала жодної зірки. Щоправда, тоді машина була взагалі без подушок безпеки. Нещодавній краш-тест випробував модифікацію з двома фронтальними подушками, але це ніяким чином не змінило результат – нуль зірок за захист водія та переднього пасажира. Обладнання подушками безпеки змінило конструкцію таких небезпечних вузлів, як рульова колонка та педальний вузол. А саме вони й є найбільше небезпечними в даній моделі.

Але все ж є і позитивні зміни. У порівнянні з попереднім випробуванням в Aveo/Sonic покращилась ситуація з захистом від бокового удару та дітей у спеціальних кріслах. Хоча, що саме було змінено у конструкції машини за цей час не повідомляється.

“Асоціація NCAP ще раз показала, що лише додавання повітряних подушок не дасть безпечного автомобіля, коли вся конструкція застаріла або недосконала”, – підсумував генеральний секретар організації Алехандро Фурас. “Ми закликаємо GM негайно привести модель до тих рівнів безпеки, які є обов’язковими навіть для ринку Латинської Америки”.