Наскільки нові автомобілі безпечніші за старі?

У США провели масштабне дослідження аби з’ясувати у цифрах як прогресує пасивна безпека автомобілів.

Національне управління безпеки дорожнього руху США (NHTSA) вирішило показати наскільки з часом погіршується пасивна безпека автівки. Простіше кажучи, яка вірогідність серйозно постраждати в аварії (або навіть загинути) у водіїв вживаних авто у порівнянні з новими.

Аналіз низки ДТП за участі автомобілів дуже різного віку показало таке.
Водії та пасажири автівок, що побудовані до 1984 р., мають на 55% більше шансів загинути в аварії у порівнянні з користувачами нових авто. Майже таке саме співвідношення (53%) для власників машин 1985-92 р.в.
Далі ніби вже трохи краще. 46%-ва вірогідність загибелі у тих, хто їздить на авто 1993-97 років. Або 42% стосовно машин 1997-2002 р.в.
Майже третина (36%) не виживе у серйозних ДТП за участі машин 2002-07 років. Та 31% якщо автомобіль випущений у 2008-2012 р.р.
Ну і нарешті майже нові. Чверть (26%) водіїв та пасажирів автівок 2013-17 років мають усі шанси поїхати в місця аварії під білим простирадлом.

Слід зауважити, що NHTSA пов’язує ці результати як з природнім зносом кузова та його міцності, так і з поліпшенням безпеки з розвитком автомобілебудування. Хоча цифри стосовно майже нових машин все одно неприємно вражають.

Повний варіант звіту оприлюднено тут.

Авторський коментар:

Дуже цікаво було б побачити ще результати подібного дослідження, але від іншого джерела. Аби не думати, що це є все ж здебільшого заклик як найскорше позбутися вживаних машин та купити чергову нову.