Спеціально для тих, хто ще обирає зимові шини

Поради експертів, щодо вибору зимового «взуття» – найпопулярніши моделі шин до різних класів авто.

Сезон заміни літніх шин на зимові в самому розпалі. В Україні він припадає на жовтень – листопад, менш безпечні водії експлуатують свої літні покришки до перших морозів чи першого снігу. Постає актуальне питання, які шини краще обрати: фрикційні чи шиповані. А також, які саме моделі рекомендувати нашім читачам. З цим питанням редакція Autolife звернулась до експертів мережі магазинів ШипШина.

Звичайно, вибір залежить від умов використання шин, проте, варто зазначити, що нові шини-липучки все більше витісняють шиповані. Стихія шипованих шин — це дороги вкриті кригою. Тож, якщо Ви часто їздите дорогами, де може лежати мокрий лід чи щільно втрамбований сніг, без сумніву обирайте шиповані шини. Для більшості водіїв, на території України, найкраще підійдуть фрикційні шини, які мають безліч переваг:

  • Широкий період використання – встановлювати такі шини можна ще восени, адже склад гумової суміші дозволяє використовувати їх в широкому інтервалі температур, і можна не хвилюватися, що шип пошкодиться об тверде дорожнє покриття.
  • Безпека та контроль – фрикційні шини чудово адаптуються, як до сухого асфальту, так і до засніжених доріг, відмінно борються з водяною плівкою та сніговою кашею, а найновіші розробки ефективно себе проявляють, навіть, на льодяній поверхні.
  • Комфорт – шини без шипів значно комфортніші в експлуатації. Вони тихіші на асфальті і Ви не будете слухати постійне пошкрябування шипів. На фрикційних шинах можна розвивати вищу швидкість, ніж ту що дозволяють шипи.
Шини до легкових автомобілів
GoodYear UltraGrip 9

Преміальні шини від провідного виробника, які підходять для експлуатації в різноманітних зимових умовах, властивих для нашого клімату, а саме чергування засніжених і зледенілих поверхонь з асфальтовим покриттям. В складі гумової суміші використані кріоматеріали, завдяки яким шини зберігають свою еластичність в широкому діапазоні температур.

Goodyear Ultragrip 9
Goodyear Ultragrip 9

Дана модель шин має тривимірну конструкцію ламелей, яка забезпечує надійне зчеплення на снігу. Коли ж сніг змінюється асфальтом ламелі адаптуються і шини володіють відмінною керованістю.

Nokian Hakkapeliitta R2

Сучасна зимова шина від справжніх знавців півночі, створена для водіїв, яким важливий комфорт водіння та відмінні характеристики безпеки. Особливістю цієї шини є багатогранні часточки у складі гумової суміші.

Nokian Hakkapeliitta R2
Nokian Hakkapeliitta R2

Вони, немов шипи, вгризаються в дорожню поверхню, тим самим покращуючи зчеплення на льодовому покритті.

Белшина ArtMotion Snow

Чудово зарекомендувала себе на ринку України, як відмінне поєднання ціни та якості. В першу чергу, водії оцінили якість гуми та її безшумність, що забезпечує комфортне водіння в міських умовах.

Белшина ArtMotion Snow
Белшина ArtMotion Snow

Центральні ребра жорсткості гарантують чудову стійкість, а їх зубчасті краї підвищують тягу в умовах високого снігу та на льодяній поверхні.

Premiorri ViaMaggiore

Шини, виготовлені за новітніми технологіями, які з легкістю долають важкі ділянки зимових доріг. Якість матеріалів гумової суміші забезпечує еластичність протектора, навіть, при дуже низьких температурах.

Premiorri Viamaggiore
Premiorri Viamaggiore

Особлива геометрія малюнка з великими канавками та зубчастими краями дозволяє ефективно боротися зі сніговою кашею та втрамбованим снігом.

Позашляховики
GoodYear UltraGrip SUV

Ефективні шини для позашляховиків, які забезпечують надійне зчеплення за будь-яких зимових умов, як на снігу, так і на льодяній поверхні. Достатньо жорсткий склад гумової суміші дозволяє впевнено керувати автомобілем навіть на високих швидкостях.

GoodYear UltraGrip SUV
GoodYear UltraGrip SUV

Хоча, дані шини розроблені для міських умов, проте, дуже ефективні на бездоріжжі — плечові блоки протектора розроблено так, щоб швидко розбивати та відкидати бруд і сніг.

Nokian Hakkapeliitta 9 SUV

Нова зимова шипована шина, яка має найкращі характеристики з прославленої лінійки. Саме в цій моделі фінські виробники вперше втілили запатентовану концепцію функціонального шипування двома типами шипів. Шипи в центральній частині протектора мають іншу форму, ніж шипи в бокових частинах.

Nokian Hakkapeliitta 9 SUV
Nokian Hakkapeliitta 9 SUV

Завдяки цьому, шини мають максимальне зчеплення і забезпечують стабільну та збалансовану керованість, за будь-яких погодних умов. Виробники також зазначають, що даний спосіб шипування значно знижує рівень шуму, який так властивий усім шипованим шинам.

Michelin Latitude X-Ice 2

Високошвидкісні зимові шини для позашляховиків, які дають можливість відчувати всю міць автомобіля на зимовій дорозі. Перевагою даних шин є підвищена міцність, яка обумовлена подвійним каркасом, що значно знижує ймовірність ушкоджень.

Michelin Latitude X-Ice 2
Michelin Latitude X-Ice 2

Високу курсову стійкість забезпечують два центральні опорні ребра, а велика кількість ламелей покращує щеплення на засніжених та обледенілих ділянках доріг.

Комерційні автомобілі
Michelin Agilis Alpin

Мабуть, найпопулярніші зимові шини для комерційних автомобілів. Більшість власників бусів довіряють своє авто саме Agilis Alpin. Дійсно, ці шини мають безліч переваг, головні з яких: велика площа плями контакту шини з дорогою та можливість витримувати великі навантаження. Неймовірну довговічність шин забезпечує спеціальний склад гумової суміші, що має високу стійкість до зносу та розриву.

Michelin Agilis Alpin
Michelin Agilis Alpin

Дана модель дуже ефективна на сніжних та мокрих покриттях, завдяки великій кількості ламелей та особливому малюнку протектора, блоки якого виступають за межі плечових зон і розділені широкими водовідвідними каналами.

Kleber Transalp 2

Новинка на шинному ринку України, яка стрімко набирає популярності. Тим, хто ще не знайомий з даною маркою, варто зазначити, що Kleber є дочірньою компанією Michelin. Отже, Ви отримуєте шини високої якості за меншу ціну. Саме так і позиціонує свою продукцію Kleber – найкраще співвідношення ціни, якості та довговічності. Велику увагу виробники приділяють безпеці, яка якнайкраще втілена в моделі Transalp 2.

Дані шини мають відмінну керованість на засніженій поверхні, завдяки численним повздовжнім канавкам, а наявність еластомерів в гумовій суміші значно зменшує гальмівний шлях на льоду. Окрім того, Transalp 2 – одні з найефективніших шин при мокрому гальмуванні.

Rosava Snowgard Van

Зимові шини українського виробництва, що володіють хорошими показниками якості. В першу чергу це нова гумова суміш з використанням високодисперсної силіки. Варто зазначити й новий рисунок протектора, що сформований двома центральним і двома крайніми потужними ребрами. Розділені вони широкими та глибокими канавками, що забезпечують надійне зчеплення із засніженим дорожнім покриттям.

Rosava Snowgard Van
Rosava Snowgard Van

Додаткову стійкість при маневруванні розробники досягли завдяки використанню в плечовому боці пересічних між собою, повздовжніх та поперечних канавок, які створюють додаткові краї щеплення.